מרוקו האקזוטית

8 ימים של חוויה בזוית אחרת
פינוקים שכרון חושים צבעים וטעמים

מרקש מחמיד אסווירה עמק אוריקה ועוד...


יום 1

הגעה למלון.
בערב נצא לסיור בכותביה ולכיכר ג'מע אל פנה המפורסמת.

יום 2 - מרקש

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לטיול בעיר מרקש- העיר שנרשמה כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו בשנת 1985. ביקור בגני מנרה המרהיבים. ביקור בבית מרקחת ברברי מסורתי.
ביקור בארמון באהיה והתפעל מהגנים המרהיבים שלו המלאים בעצי פרי ובפרחים ריחניים.

גני מז'וראל. ביקור במוזיאון המפואר איב סאן לורן- מספר רב של יצירות "הוט קוטור" העוקב אחר הקריירה הארוכה של ה"קוטור".

ביקור במוזיאון הברברים במה שהיה פעם סטודיו לציור של ז'אק מיורל. המוזיאון נפרש בארבעה חללים נפרדים המנוסחים סביב נושאים רבים. ההיסטוריה והגיאוגרפיה של הברברים (האמזיגים) של מרוקו מוצגות לראשונה, כמו גם קרטוגרפיה של השבטים המשמעותיים ביותר, תיעוד אור-קולי עשיר מלווה את המבקרים לאורך מסעם.יום 3 - וארזאזאת וזגורה

נצא מוקדם בבוקר לכיוון דרום, לחציית ההרים הגבוהים של האטלס, לאחר מעבר במעבר טיצ'קה, ששיאם לגובה של 2260 מטר.

נגיע לעיירה ווארזאזאת, הידועה ב-2 אולפני הקולנוע שלה ובמתחם האנרגיה הסולארית שלה.

נמשיך בנסיעה דרומה, לעמק דרעא, הממוקם לאורך נהר הדרא, קסבות וכפרים ברברים. ארוחת ערב ולינה.

יום 4 - מחמיד

הליכה במטע התמרים כדי להגיע לאחד מהרובעים היהודים המפורסם באזור נבקר בבית הכנסת הישן, בגלריית תכשיטים עם המפעל הקטן והמסורתי בקואופרטיב של כלי חרס עם הצבע הירוק המיוחד של הדרום.

את היום נסיים בטיול גיפים ונהנה מיופי השקיעה.יום 5 - מחמיד - זגורה

נצא נסיעה בה עוזבים את המדבר

בנסיעה לביקור במפעל קואופרטיב לשטיחים. נמשיך בנסיעה לכפר עית בן האדו הנחשב למורשת של אונסק"ר, אם כל הקבסות של מרוקו. בתום הסיור העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 6 - זגורה - מרקש

לאחר ארוחת בוקר, נתרשם מיופיו של עמק אונילה היפיפה, המראות מרהיבים מצבעי הכפרים הישנים. נבקר בדרך במכרה מלח לפני שנגיע לכפר טלואט שבו נגלה את אחת מהקסבות העתיקות בדרום- קסבה של גלאוי הידועה בהיסטוריה העשירה שלה מתקופת הכיבוש הצרפתי במרוקו. לאחר מכן נמשיך דרך הרי האטלס הגבוהים חזרה למרקש. בתום הסיור נשוב למלון לארוחת ערב ולינה.יום 7 מרקש – אסאווירה – מרקש

לאחר ארוחת בוקר, נצא בנסיעה לא'סווירה, אחת מערי החוף היפות שלאורך האוקיאנוס האטלנטי.

א'סאווירה, ששמה העתיק מוגדור היא עיר נמל עתיקה שבתיה מסוידים לבן וכחול וידועה בתעשיית עץ הטוייה (ערער). נבקר במדינה, בסמטאות העיר, בשווקיה, נראה את חומותיה, והמלאח העתיק (עירו של הצדיק פינטו). נגיע לנמל הדייגים הציורי של העיר ואם הזמן יספיק המעוניינים יוכלו לאכול סרדינים ודגים טעמים. בתום הסיור נסיעה חזרה למרקש.

יום 8 מרקש – עמק האוריקה (טבע, הרים, נהרות, אגמים) – מרקש – ת"א

לאחר ארוחת בוקר נצא למסע חוויתי בטבע, הרים נהרות ואגמים לפנינו, נצא אל עמק האוריקה השוכן בין הרי האטלס, נטייל בנופים פראיים וירוקים ונהנה מטבע שופע. הרי האטלס הגבוהים משתקפים מכל עבר.

הסיור מתחיל במישורים ופונה ומטפס אל האטלס, דרך כפרים ברבריים, אל שוליו הצפוניים של האטלס. האזור רווי יובלים קטנים המעבירים כמויות מים רבות לנחל האוריקה. במהלך הטיול נראה כפרי הרים של שבטי הברברים, נסייר בין רחובות הכפרים המטפסים בין הבתים ונעצור לטקס תה מסורתי אצל אחד מהן. כדאי להביא בגדי ים ומגבת להתרעננות במים הצוננים. בתום הסיור נחזור למרקש. חזרה ארצה.


המחיר כולל:

 • טיסות בקו ת"א – מרקש – ת"א הכוללים מסים והיטלים.
 • ליווי צמוד של צלמת פוטותרפיסטית מקצועית
 • סדנת צילום במהלך הטיול כמפורט במסלול
 • בתי מלון או ריאדים בדרגת תיירות ראשונה ע"ב חצי פנסיון
 • תוספת 4 ארוחות צהרים במשך הטיול
 • אוטובוס תיירים לביצוע תכנית הטיול.
 • כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית
 • מדריך מקומי + מלווה ישראלי צמוד
 • טיפים לנותני שירותים בחו"ל.

המחיר אינו כולל:

 • ביטוח רפואי ספורט אתגרי ומטען- חובה לעשות.
 • הוצאות אישיות.
 • טיפ למדריך המקומי ולמלווה הקבוצה הישראלי.
 • כל מה שאינו מופיעה תחת הסעיף "המחיר כולל".
 • אשרת כניסה למרוקו לאדם לצורך הנפקת ויזה יש לעשות מול אתר השגרירות המרוקאית (בתשלום ישיר) דרכנו תמורת תשלום נוסף (100$) עד 14 ימים לפני היציאה
 • בדיקות קורונה באם יידרש.
הערות:

1. סדר ימי הטיול יכול להשתנות בהתאם לתנאים המקומיים.

2. אשרת כניסה למרוקו: "לבונה טרוול" אינה אחראית במקרה בו לא יינתן אישור כניסה למרוקו, הוצאות הטיסה יחולו על המטייל בלבד. לצורך הסדרת ויזה יש להעביר צילום דרכון של הנוסעים עד 14 ימים לפני יציאה הקבוצה.

3. יש להתייעץ עם משרד הבריאות בנושא חיסונים.

4. מעבר הגבול - הכניסה למרוקו כרוכה בפרוצדורה הדורשת המתנה - לעתים ממושכת.

5. בתי מלון -בתי המלון בהם נשהה הינם בדרגת תיירות טובה. אך ראוי וחשוב להדגיש שיש הבדלי רמות בהשוואה למוכר לנו בארץ בהיבטי שרות, יעילות, תחזוקה והמבחר העשיר לו הורגלנו בארוחות הבוקר.

6. האוכל המרוקאי - האוכל המוגש בבתי המלון והטיבול אינו דומה לתבשילים והסלטים המוכרים לנו כ"אוכל מרוקאי" בארץ. קיים הבדל גדול בין תבשילים והסלטים המרוקאים לבין אלה שבישלו יהודי מרוקו. נא לא להתאכזב! יש גם אוכל טעים מאוד.

ביטול השתתפות בטיול ע”י הנוסע:

 • עד 30 ימי עבודה לפני יציאת הטיול 350$ לנוסע.
 • מ-30 ועד 21 ימי עבודה לפני יציאת הטיול - 650$ לנוסע.
 • מ-21 ועד 7 ימי עבודה לפני יציאת הטיול 950$ לנוסע
 • מ-7 ועד 0 ימי עבודה לפני יציאת הטיול - 100% מחיר הטיול.

חישוב וקביעת גובה דמי הביטול יהא בהתאם למניין ימי עבודה וימי חג כפי שקבועים במדינת ישראל. זאת מבלי לסתור או תנאי חוק הגנת הצרכן.

הטיול מותנה בהרשמה של 20 נוסעות לפחות, דמי הרשמה 150 דולר שלא יוחזרו במקרה של ביטול על ידי הנוסעת.

התשלום יבוצע במזומן או בהעברה בנקאית, בתשלום בכרטיס אשראי ייגבה תוספת עמלת סליקה של 2.5% ממחיר הטיול.

הטיול וכל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לנגיף הקורונה ובכלל זה האירוח במלונות או בריאדים שיתקיימו לפי ההנחיות בזמן הטיול.


רוצים גם? נשמח לתכנן ביחד איתכם את החוויה הבאה שלכם!


x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

הסדרי נגישות

בבניין המשרדים קיימים הסדרי נגישות לבעלי מוגבלויות: בבניין בו פועלת החברה, ישנם שירותים נגישים המיועדים למבקרים עם מוגבלויות בכל קומה. כמו כן, קיימות חניות מיוחדות לנכים המגיעים למשרד ברכב ובעלי תו נכה, והן מסומנות בהתאם בחניונים הסמוכים. בנוסף, ניתן להשתמש במעליות הנגישות בבניין, והכניסות למבקרים עם מוגבלויות רחבות ומותאמות. כדי להבטיח נגישות מיטבית, נעשה שימוש בשיפוע בכניסה לבניין, המיועד לבעלי מוגבלויות וכיסאות גלגלים. כמו כן, ניתן להיכנס לבניין ולמשרדים עם חיית שירות.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.